Sidney Prescott

27. prosince 2008 v 16:46 | Martin "StrYke" Mihula |  Herci
Obsazení:Neve Campbell
Rodina:
Maureen R. PrescottMatka
Neil PrescottOtec
Roman BridgerBratr
Kate RobertsTeta
Jill RobertsSestřenice
Scary Movie:
Cindy PrescottAnna Faris

Životopis:
Sidney Prescott se narodila v městečku Woodsboro v Kalifornii, kde také navštěvovala střední školu Woodsboro High School, kde se seznámila se svou nejlepší přítelkyní Tatum Riley. Poté, co byla zavražděna její matka Maureen, žila pouze se svým otcem Neilem a chodila s Billym Loomisem. Téměř každou přestávku ve škole se scházela u kašny s ostatními -
s Tatum, Billym, Stuem a Randym.

Maureen Prescott byla ještě před zavražděním znásilněna, což Sidney velice poznamenalo. Začala mít odpor z pohlavního styku a proto byla stálá panna. Díky tomu si také velice vážila Billyho, který s ní měl velkou trpělivost.


Kvůli okolnostem okolo její matky se stala hlavním cílem maskovaného zabijáka. Poprvé byla napadena druhý den v noci poté, co její otec odjel na služební cestu a jen tak tak útok přežila. Následovně identifikovala útočníka jako svého přítele Billyho, který byl vyslýchán a nakonec propuštěn kvůli nedostatku důkazů.

Z naléhání Tatum se dvě nejlepší přítelkyně vydali na večírek Stua, kde začal znovu udeřovat maskovaný zabiják Ghostface. Ve finále zůstala sama Sidney proti dvěma již odhaleným psychopatům, kteří jí pomalu začali vysvětlovat motto. Nejspíše by tehdy zemřela, nebýt novinářky Gale Weathers, která na poslední chvíli "zachránila" situaci.

Ani za dva roky po hrůzné události se Sidney zcela nevyrovnala se svou minulostí - ačkoliv její sexuální fobie zmizela po prvním styku s Billym. Stále jí někdo otravoval přes telefon a lidé si na ní ukazovali.


Sidney začala navštěvovat školu Windsor College, kde se seznámila se svým novým přítelem Derekem. Bydlela na internátu se spolubydlící Hallie, která se stala její nejlepší přítelkyní a začala hrát v divadelních hrách - její největší role měla být role Cassandry, vystoupení se ovšem po návratu maskovaného zabijáka zrušilo.

Sidney opět díky náhodě řádění zabijáka přežila, tentokrát však její psychika rupla úplně. Přestěhovala se do poměrně velkého domu uprostřed hor v lese v Monterey. O jejím životě a poloze vědělo opravdu málo lidí, mezi kterými byl její otec Neil, dlouhodobý přítel Dewey Riley a její zachránce z Windsor College Cotton Weary.

Kvůli psychické nevyrovnalosti se začala vydávat pod jménem Laura a pracoval v Krizovém centu pro ženy přes telefon.


Nakonec jí však i tam opět maskovaný zabiják našel a proto byla nucena se přemístit do Hollywoodu, kde se zrovna natáčel třetí díl filmu Stab. Tam se seznámila s Detektivem Markem Kincaidem, který získal na starosti krvavé řádění Ghostface. Po smrti vraha se dala Sidney s detektivem do hromady a společně začali žít v Monterey.

Za neznámých příčin se ovšem i tento vztah rozpadl. Po deseti letech od událostí v Hollywoodu se Sidney vrátila do rodného Woodsboro, které bylo poslední zastávkou jejího turné k vydání své nové knihy Out of Darkness, jíž se vyrovnávala s traumaty a - jak sama uváděla - "již nechtěla být stále vyobrazována jako obětí". Ubytovala se u své tety Kate Roberts (sestra matky Sidney), která ve svém domě žila se svou dcerou Jill.

Návrat Sidney přiměl opět Ghostface, aby začal se svým krvavým řáděním, kvůli kterému přišla Sidney i o tyto své příbuzné. A nejen to, vrahem byla dokonce její neteř Jill, kterou již nebavila sláva Sidney a chtěla získat vlastní. Ve čtvrtém díle byla Sidney snad poprvé bodnuta (konkrétně do břicha), ale - po krátké chvíli, kdy to vypadalo, že zemře - nakonec přežila.

Po třetím díle filmu Stab Sidney pohrozila, že bude studio žalovat a proto přestala být v následujících dílech hlavní hrdinkou.

Zajímavosti:
Sidney měla hrát původně Drew Barrymore, ta však odmítla. Dále byly pro roli zvažovaný herečky Melissa Joan Hart, Reese Witherspoon nebo Holly Marie Combs.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Žralok Žralok | 26. února 2011 v 14:32 | Reagovat

Malinko bych si dovolil tě opravit. Píšeš tu že ve třetim díle se Ghostfaceovi podařilo Sydney najít a vypudit zpět do Woodsboro. Pokud se nepletu tak 3. díl se odehrával v Holywoodu kde byly pouze kulisy Woodsboro :) Jinak článek za 4 a 1/2 *

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama