Gale Weathers

25. února 2011 v 17:45 | Martin "Stryke" Mihula |  Herci
Obsazení: Courteney Cox
Rodina: ?
Scary Movie:
Gail Hailstorm

Životopis:
O životě Gale, celým jménem Gale Weathers, se toho předtím než přijela do Woodsboro příliš neví - snad jenom to, že pracovala (a stále pracuje) jako bulvární novinářka, moderátorka a později také spisovatelka. Proslavila jí především smrt Maureen Prescott, ze které byl obviněn Cotton Weary, kterého později obhajovala u soudního procesu. O "příhodě" také začala psát knihu, kterou ovšem zbrzdily další vraždy ve Woodsboro, které se začaly dít přesně o rok později, co byla Maureen zavražděna.

Gale byla samozřejmě mezi houfem novinářů, kteří na místo okamžitě dorazili, a společně se svým kameramanem Kennym se snažila dozvědět co nejvíce, díky čemuž se také dostala do smrtelné hry Ghostface. Aby se dostala co nejdál, navázala falešný vztah s policajtem Dweyem Rilleym, z čehož se však nakonec vyklubal vztah skutečný (pro zajímavost: a to i v reálném světě).

Nakonec, když byl téměř každý z hlavnějších postav mrtvý nebo vážněji zraněný, se Gale potom, co nabourala se svou dodávkou strom, zmocnila zbraně a leč jí měla zajištěnou, zachránila tím život Sidney a vlastně i všem ostatním ještě žijícím. Potom jí jeden ze zabijáků uhodil do bezvědomí a nebýt toho, že mezitím Sidney utekla, by jí i zastřelil.

Když se Gale probrala, opět se zmocnila zbraně, tentokrát jí odjistila a dorazila posledního zabijáka. Následně opustila Wodsbooro, aby mohla dopsat svou knihu The Woodsboro Murders (Vraždy ve Woodsboro) a vrátila se až tehdy, když maskovaný zabiják znovu udeřil ve Windsor Collage, tentokrát s kameramanem Joelem. Opět navázala vztah s Dweyem a opět nakonec napomohla k přemožení záporáků, při čemž byla také postřelena do boku.

Mezi druhým a třetím dílem se pohádala s Deweyem a přestěhovala se do Los Angeles. Při další vraždě jí cesta zavedla do Hollywoodu, kde se opět setkala se starými známými a společně s herečkou Jennifer Jolie začala řešit identitu vraha, který začal vraždit podle scénáře k fiktivnímu filmu Stab 3, ve kterém měla Gale zemřít jako třetí. Samozřejmě to nakonec dobře dopadlo, a na závěr byla Deweyem požádána o ruku, což s radostí přijala.

Manželství jim vydrželo 10 let (a stále ještě drží) a žijí spolu zpátky ve Woodsboro. Po návratu Sidney se také napočtvrté objevil Ghostface, který Gale bodnul do ramene, což ovšem také nakonec přežila a navíc jí to i inspirovalo k napsání knihy. Nakonec hlavně díky ní byl vrah odhalen.

Zajímavosti:
Courteney Cox a David Arquette se po prvním díle opravdu dali dohromady a žili spolu až do roku 2010.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama