Terrordrome postavuje Ghostface proti zabijákům

18. července 2011 v 12:03 | Martin "Stryke" Mihula |  Články
Ještě do nedávna jsem ani netušil, že se starý dobrý Ghostface setkal s takovými krosiči, jako je například Michael Mayers, Jason Voorhees, Freddy Krueger nebo Leatherface (Thomas Hewitt). Ale stalo se tak, a to ve hře s názvem Terrordrome, kde se mimo jiné také objeví vražedná panenka Chucky, smůlou prokletý vrah démonů Ash, nebo jakýsi "Maniac Top". Přináším vám co nejpodrobnější reportáž.


Předpokládám, že ještě dosud jste věděli pouze o iPhone hře Scream: The iPhone Game, která, jak již název napovídá, se dosud dostala pouze na iPhone a iPod. Proklatě... Nicméně, v roce 2007 přišel jistý génius Marc Echave (více dole také naleznete rozhovor) s nápadem, že proti sobě postaví ty nejkrvelačnější zabijáky, jaké kdy filmové plátno spatřilo. Později se jimi stali následující: Michael Mayers z dnes již kultovní série Halloween; Jason Voorhees ze spousty-dílného Friday the 13th; Freddy Krueger z kritiky nejvychvalovanější série A Nightmare on the Elm Street; Leatherface z pravdou podložené série The Texas Chainsaw Massacre; Ash z démony-prolezlé série Evil Dead; nějaký týpek s názvem "Maniac Top"; Chucky z Child's Play; a samozřejmě nakonec Ghostface z námi milované série Scream.

-Ghostface vs. Freddy, nejvíce ironické tím, že obě tyto hororové postavy vymyslel stejný tvůrce Wes Craven (jednou se na tom jenom podílel - Ghostface).

Celá hra se podkládá na bojovém stylu ve stylu Street Fighter, přičemž si může hráč vybrat jednoho zabijáka, se kterým vytáhne proti svým protivníkům. V tomto módu je v podstatě hra téměř nekonečná, přičemž každá hororová ikona má své speciální schopnosti a různé atributy. Více naleznete na oficiálních stránkách hry.


Rozhovor s geniálním autorem:
Jak jste přišel na nápad hry Terrordrome?
Myslím, že je tento nápad univerzální. Asi každý hororový fanoušek si přál, aby podobná hra existovala.
Najdete podobné filmy (Freddy vs. Jason, Aliens vs. Predator) nebo komiksy (Jason vs. Leatherface, Robocop vs.
Terminator, Freddy vs. Jason vs. Ash) se stejným nápadem hororových postav, postavených proti sobě.
Jsem samozřejmě velkým fanouškem hororového, sci-fi a akčního žánru. Též mám rád počítačové hry, hlavně bojové. Tak mě napadla myšlenka, že sloučím hororové ikony do hry podobné Street Fighter. Tak se Terrordrome zrodil. Mám znalosti, tak jsem si usmyslel, že to opravdu uskutečním.

Nyní, když jste dostal dobrý nápad, jak jste chtěl s hrou začít? Chcete pracovat ve vývoji sám, nebo oslovit nějaké profesiónály?
Já jsem vlastně hned po nápadu oslovil M.U.G.E.N. v roce 2000.
V té době jsem již pracoval jako animátor a modelář ve světě videoher, a věděl jsem, že musím přijít s něčím velkým, v čem budu pracovat na vlastní pěst. Problém je, že M.U.G.E.N. vyžaduje dobré znalosti ve skriptování a kódování, takže mi bylo brzy jasné, že bez pomoci to nepůjde.
Otázal jsem se Krise Kazmera od Mugen Tomb, jestli mi s tím nepomůže. Místo toho měl zájem o spolupráci na nové hře, s originálními charaktery, která by se jmenovala "Twisted Fate".
Nakonec jsme spolu spolupracovali dva roky, když jsme byli schopni vydat demo se třemi postavami. Nakonec jsem naší spolupráci ukončil, protože to podle mě šlo strašně pomalu. Krom toho jsem cítil flustraci hry, o které jsem vždy snil - Terrordrome.

Z toho jsem se dozvěděl hodně o spolupráci a k čemu bude sloužit k budoucnu.
V roce 2004 jsem objevil program Fighter Maker 2D. Okamžitě jsem věděl, že se do toho můžu pustit víceméně sám, protože to nepotřebovalo žádné znalosti s programováním. FM pracuje s velkým rozhraním a obsahuje možnosti, dostatečné k tomu, co jsem chtěl.
V roce 2006 vyšla druhá demo-verze se dvěmi postavami - Freddym a Ghostfacem. V tom jsem dělal vše - modely, animaci, texturování, vše, na co si jenom vzpomenete.

-Do češtiny přeložená ukázka, celý rozhovor naleznete kompletně v angličtině zde
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 beach wedding dresses beach wedding dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 12:43 | Reagovat

Hi, i must say fantastic website you have, i stumbled across it in Google. Does you get much traffic?
http://www.movedress.com/informal-wedding-dress-wedding-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama