David Arquette

24. června 2012 v 17:39 | Martin "Stryke" Mihula |  Tvůrci

Pravděpodobně nejznámější a nejaktivnější člen herecké rodiny Arquettových, showman David James Arquette, se narodil 8. září 1971 v americkém Winchesteru ve státě Virginie jako nejmladší z pěti dětí Lewisu Arquettovi (se kterým si zahrál ve druhém díle Scream) a Brendě Denaut. Starší sourozenci, Richmond Arquette, Alexis Arquette, Patricia Arquette a Rosanna Arquette, se všichni dali na herectví, stejně jako oba rodiče a David.


David měl těžký ranný život. Narodil se v domě, ve kterém nebyla elektřina ani tekoucí voda, a ani jeden z rodičů nebyl zrovna příkladem ke správné výchově dítěte (matka měla sklony k fyzickému násilí a otec zneužíval některé drogy, především marihuanu). Navštěvoval střední školu Mid-City Alternative school, kam také chodili dva z jeho sourozenců, a poprvé se objevil na televizních obrazovkách v roce 1990, když si zahrál jednu z hlavních rolí v seriálu The Outsiders.

Následovalo několik dalších menších seriálových rolí, pár krátkých a televizních filmů a nakonec se opět trochu víc zvýraznil v třinácti-epizodovém seriálu Double Rush z roku 1995. Před jeho největší dosavadní rolí z roku 1996 ve slasheru Scream potom následovaly filmy typu Wild Bill (1995), Kiss & Tell (1996), Skin and Bone (1996) a Johns (1996). Po své zásadní roli, díky které je víceméně znám dodnes (když se nepočítají jeho veřejné skandály), se stal častokrát nejoblíbenější postavou ze Scream.

O rok později si potom svou stejnou roli zopakoval v druhém pokračování a do roku 2000, kdy si jí zopakoval potřetí, se objevil ve snímcích (ve kterých již má větší role) Free Money (1998), Ravenous (1999), Never Been Kissed (1999) a Muppets from Space (1999). Jeho pravděpodobně druhá největší role však přišla až v roce 2002 v hororové komedii Eight Legged Freaks, kde si zahrál po boku tehdy ještě mladistvé Scarlett Johansson a Kari Wuhrer. Větší cameo si potom střihl v roce 2006 v komedii The Darwin Awards. Mezi jeho další velké role patří filmy3000 Miles to Graceland (2001), Happy Here and Now (2002), seriál Pelswick (2000-2002), It's a Very Merry Muppet Christmas Movie (2002), A Foreign Affair (2003), Riding the Bullet (2004) a Hamlet 2 (2008).

David si nejednou zkusil také režii, jeho dosud jediný samostatný projekt The Tripper z roku 2006, kde si také zahrál jednu z hlavních rolí, však skončil propadákem. K tomuto "hororu" také napsal scénář a později se chopil také produkce, kterou si již několikrát před tím zkusil. Mmj. také napsal jeden ze soundtracků ke třetímu dílu Scream s názvem Click Click a krátký čas byl členem hudební skupiny Ear2000.

Krom herectví se ale "mladý" (dnes je mu téměř 41 let) Arquette věnuje také profesionálnímu wrestlingu. Poprvé si "zazápasil" 12. dubna 2000 během WCW (mistrovství světa wrestlingu). Jeho nejaktivnější léta byla v roce 2002, potom si dal nějaký čas pauzu a od roku 2010 je aktivní do současnosti.

Během natáčení prvního Scream se seznámil s Courteney Cox, se kterou začal chodit a v roce 1998 s ní oznámil zasnoubení. Svatba se konala v červnu 1999. I přes to však je dnes jejich vztah hodně nahnutý, přičemž se stále "rozvádí" (ne skutečně) a znovu k sobě vracejí - vždy jsou ve chvílích odloučení přátelé. Díky tomuto kolísavému vztahu se také David především proslavil a baví čtenáře bulvárů do dnes.

13. června 2004 se Courteney a Davidovi narodila dcera Coco Riley Arquette, přičemž kmotrou se stala její kolegyně se seriálu Friends Jennifer Aniston, hrající Rachel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama