Jamie Kennedy

27. června 2012 v 17:48 | Martin "Stryke" Mihula |  Tvůrci

Představitel jedné z nejoblíbenějších postav prvního a druhého dílu Scream, jinak bohužel docela neúspěšný vyřízený herec, James Harvey Kennedy, se narodil 25. května 1970 v americkém Upper Darby v Pensylvánii. Jako poslední přírůstek již osmičlenné rodiny (včetně obou rodičů) a římský katolík se začal o herectví zajímat již v útlých patnácti letech. Poté, co úspěšně dokončil Monsignor Bonner High School v roce 1988, začal uskutečňovat svůj sen v Hollywoodu jako dabér a imitátor.


Svou první filmovou roli Jamie získal již v roce 1989 ve filmu Dead Poets Society, následovala krátká pomlka a od roku 1994, kdy se objevil v jedné epizodě seriálu V.R. Troopers, začal natáčet jeden snímek za druhým. Samozřejmě se jednalo pouze o malé a nepatrné role, jeho první (vlastně druhý když se počítá miniaturní role v Dead Poets Society) a zároveň dodnes jeden z jeho nejznámějších filmů přišel již v roce 1996, když si zahrál Sampsona ve filmu Romeo + Juliet. Ve stejném roce si také zahrál jednu z hlavních rolí ve slasheru Scream, díky kterému se celosvětově proslavil.

V roce 1997 natočil hromadu filmů, mezi které například patří Bongwater, On the Edge of Innocence, As Good as It Gets a v neposlední řadě úspěšné pokračování Scream. Od chvíle, kdy opustil natáčení filmu, ve kterém zabili jeho (mezi diváky velmi oblíbenou) postavu, začal Jamie hrát zpravidla v béčkových a neúspěšných filmech. V roce 1999 si ještě stačil zahrát v docela známém filmu Three Kings a v roce 2005 si zahrál hlavní roli v extrémně nudném, ale známém pokračování Masky - Son of the Mask.

Mezi další jeho filmy např. patří Bait (2000), Pretty When You Cry (2001), Bug (2002), Me & Lee? (2007), Extreme Movie (2008) a Good Deeds (2012), když se nepočítá tuna epizod těch nejrůznějších seriálů. Jamie se také objevil v úspěšných komediích Harold & Kumar Go to White Castle v roce2004 av roce 2001 v Jay and Silent Bob Strike Back, kde také parodovali Scream (video bylo nedávno v novinkách). Krom herectví si také několikrát zkusil post scénáristy a producenta, bohužel vždy jen v případě seriálových epizod.

Párkrát se i objevil v reklamě s tehdejším guvernérem Arnoldem Schwarzeneggerem a je autorem knihy Wannabe: A Hollywood Experiment. Od března 2009 do března 2010 byl ve vztahu s hereckou sexbombou Jennifer Love Hewitt, která si zahrála v roce 1997 v "konkurenčním" hororu I Know What You Did Last Summer.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama