Články

Antievoluce Ghostface

20. května 2012 v 2:09 | Martin "Stryke" Mihula
Trochu jsem narazil na opravdu vydařenou scénu z komedie Jay a mlčenlivý Bob vracejí úder, která paroduje Scream a dokonce v ní hraje i sám Wes Craven. Podívejte se sami:

Scream pro sběratele

29. listopadu 2011 v 15:46 | Martin "Stryke" Mihula
Asi jste to tu už četli hodněkrát, ale Scream, leč se to ještě stále nemusí zdát, splňuje všechny sběratelské body - filmy, hudba, hry, knihy, sběratelské kolekce... a co je asi pro každého správného sběratele nejdůležitější, figurky. Když nad tím tak přemýšlím, jediné, co už této sérii jenom chybí, je nějaký komiks (po amatérské stránce se s tím pokusím něco udělat, momentálně ale "pracuju" na komiksu Darth Vader Vs. Predator).

Vřískot 4 - Hodnocení

29. října 2011 v 9:38 | Dominic "SidneyP" Velc
Poté, co v pátek vyšlo do světa DVD čtvrtého dílu s českým dabingem na novinových stáncích, tak jsem si pomyslel, jestli si ho vůbec chcu koupit a riskovat případné zklamání - nakonec jsem si díkybohu počkal a byla to ta nejlepší věc, co jsem kdy mohl udělat. Sledoval jsem tedy místní stahovací servery a ještě v ten den jsem ho už - s poněkud zvědavou náladou - stahoval do svého compu. Jak to dopadlo? Více info uvnitř článku...

SCRE4M v České distribuci

21. října 2011 v 18:04 | Martin "Stryke" Mihula
Dnes, 21.10.2011, premiérově české pulty navštívila vlna DVD se čtvrtým dílem Scream. Nebo ona to vlastně nebyla zas až taková vlna, a vlastně to ani nebyly pulty. Bylo to něco, co si v dnešní době čeští distributoři velmi oblíbili... České trafiky, kde se Vřískot mezi všemi těmi braky bude asi hodně dobře prodávat.

Že knih je o Scream málo...

16. října 2011 v 10:36 | Martin "Stryke" Mihula
Již brzy vyjde nová kniha o prvním díle Scream s poměrně dlouhým názvem Scream Deconstructed: An Unauthorized Analysis od Scotta Kessingera, a nedávno se premiérově na internetu objevil docela dlouhý úryvek scénáře taktéž z prvního dílu. Kdo by tedy tušil, že ve skutečnosti jsou ve světě již čtyři napsané knihy, zabývajících se přímo touto sérií?

Scénář Scream - č. 1 [ENG]

13. října 2011 v 16:07 | Martin "Stryke" Mihula
První část scénáře prvního Scream pod rukou Kevina Williamsona se objevila na stránkách Scream-Trilogy a zde si jí můžete přečíst také. Obsah je kompletně zkopírovaný z originálního zdroje a to v angličtině. Mně osobně se do překladu nechce, kdyby se ale objevil jiný zájemce, rád ho uvítám. Obrázky jsou též zkopírované. Ale tady už máte text:

Terrordrome postavuje Ghostface proti zabijákům

18. července 2011 v 12:03 | Martin "Stryke" Mihula
Ještě do nedávna jsem ani netušil, že se starý dobrý Ghostface setkal s takovými krosiči, jako je například Michael Mayers, Jason Voorhees, Freddy Krueger nebo Leatherface (Thomas Hewitt). Ale stalo se tak, a to ve hře s názvem Terrordrome, kde se mimo jiné také objeví vražedná panenka Chucky, smůlou prokletý vrah démonů Ash, nebo jakýsi "Maniac Top". Přináším vám co nejpodrobnější reportáž.

Stab movies - fiktivní remaky

30. června 2011 v 16:19 | Martin "Stryke" Mihula
Film ve filmu, tak by se dal nejlépe definovat každý díl fiktivní hororové série Stab, která je jakoby podložená na "skutečných" událostech ve Woodsboro, Windsor College a Hollywoodu - do třetího dílu. Nyní, aby jste měli v době mála novinek co číst, jsem pro vás napsal článek o těchto filmech.

"What´s your favourite scary movie?"

2. května 2011 v 20:52 | Martin "Stryke" Mihula
"What´s your favourite scary movie?" To je hláška, kterou slyšíme v každém díle Scream. Ale... Kdo jí vlastně říká? Ne, není to žádný měnič hlasu. Není to dokonce ani žádný imitátor. Je to člověk, jehož jméno, když uslyšíte, řeknete si: "Aha! To je tenhle." Nemám na mysli nikoho jiného, že představitele hlasu Ghostface - Rogera Jacksona.

Scream 3 v České distribuci

1. dubna 2011 v 14:42 | Martin "Stryke" Mihula
Není to zas až tak novinka jako novinka, ale spíše kritika. Dnes mi totiž (konečně) přišlo originální DVD v České distribuci a mám prostě nutkání o tom napsat...
 
 

Reklama